Naše třída
3.třída
Motto:
Vše, co potřebuji
opravdu znát,
jsem se naučil
v mateřské škole.
Robert Fulghum
Mateřská škola, Kampanova 1488, Hradec Králové
Zelená pastelka 2.třída >> Červená pastelka Žlutá pastelka Duhová pastelka Oranžová pastelka Modrá pastelka   1.třída >> Žlutá pastelka 2.třída >> Oranžová pastelka 3.třída >> Modrá pastelka
Zelená Červená Žlutá Duhová Oranžová Modrá   1.třída 2.třída 3.třída
MŠ Kampanova   MŠ Albertova

3.třída - MODRÁ PASTELKA

My, děti z Modré pastelky

My, děti ze třídy MODRÉ PASTELKY, chodíme do školky moc rády. Je nás tady 16 kamarádů. Někteří z nás už do školky chodili celý loňský rok. Je nám mezi čtvrtým a šestým rokem. Jsme velice šikovné a zvídavé děti.

Známe jména všech kamarádů, učitelek a tet, co se o nás starají a umíme jim pomáhat. Našim mladším kamarádům ukazujeme, jak se obléknout, svléknout, zavázat boty nebo jak se zachovat, když něco pokazíme. Umíme poprosit, poděkovat a také pomoci kamarádovi. A také se učíme, když si s něčím nevíme rady, jak požádat o pomoc nebo radu.

Třídu máme sice menší než je žlutá a oranžová, zato ji máme plnou zajímavých hracích koutů i věcí ke zkoumání a učení. Třídu nám paní učitelky hezky vyzdobily, abychom se cítily příjemně a všechny hry nás bavily. A líbí se nám tady moc. Tolik krásných hraček u nás máme –  například různé panenky, kočárky, autíčka, vláčkodráhy, stavebnice, hrad, skládačky, domečky, hlavolamy, molitanové kostky. A když nás paní učitelka doprovodí na varhany, to je, pane, teprve zábava !

Každý den si zacvičíme, proto ve třídě najdeme třeba žíněnky, lavičku, švihadla, kruhy, kuželky nebo míče. Rády běháme, skotačíme a hrajeme si také venku. Když už jsme unavené, nebo se nám zrovna nic nechce, máme tady relaxační koberce a pěkně si na nich hovíme.

Na školní zahradu si chodíme pohrát moc rády. Rodiče nám sem pořídili krásný hrací domeček a dokonce hrad s tajným vchodem ! Také tu máme pískoviště, prolézačky a tři různě velké skluzavky. Velmi jsme si oblíbili nová kola. Umíme si je půjčovat, a tak si zajezdíme po celé zahradě všichni. Rádi také chodíváme na procházky po okolí a poznáváme okolní přírodu.

A líbí se nám tady moc. Tolik kamarádů máme díky školce ! Hrát si jenom sám, to by nás už nebavilo. Umíme si říkat hezká slova, půjčovat si hračky, politovat kamaráda, kterému je smutno. Dokážeme pomoci a zastat se slabšího. Umíme poprosit, když potřebujeme pomoci. Někdy se sice nepohodneme, někdy se na sebe moc zlobíme, ale umíme se udobřit a omluvit. Víme, že když uděláme něco špatně, je tu vždycky někdo, kdo nám poradí, jak to napravit. Víme, že být kamarád je príma.

Důležité je, abychom se my, děti, cítily spokojené a do mateřské školy chodily rády !


Naše třída

Naše herna Naše třída Naše umývárna Naše šatna


Režim dne

08:15 – 08:40 Zdravotní cvičení, ranní komunikativní kruh
08:40 – 09:00 Hygiena, svačina
09:00 – 09:40 Dopolední činnosti
09:40 – 11:40 Pobyt venku
11:40 – 12:10 Hygiena, oběd
12:10 – 14:20 Poslech pohádky, odpočinek
14:20 – 14:35 Hygiena, svačina
14:35 – 15:00 Odpolední zájmové činnosti


Kdo se o nás stará

učitelka
Jarmila Matyášová
učitelka